Duchowość,  Prawo przyciągania,  Szczęście

Dlaczego prawo przyciągania nie działa? Fałszywe przekonania, traumy.

Zacząłeś medytować, uczyć się stosować prawo przyciągania. Dużo czytasz o rozwoju osobistym i duchowym. Bardzo się starasz, ale…nic Ci nie wychodzi! Dlaczego tak jest? Czemu jest tylko gorzej? Przyczyną są traumy i fałszywe przekonania zalegające w Twojej podświadomości. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nauczyć się świadomie kreować swoją rzeczywistość i być szczęśliwym?

Fałszywe przekonania.

W ciągu życia, od momentu naszych narodzin nabywamy różnych przekonań. Uczymy się, zyskujemy zdanie na różne tematy za sprawą rodziców, rówieśników, nauczycieli, mediów. Nasze ego każe nam sądzić, że cała ta wiedza o świecie to prawda. Ciężko nam zmienić ugruntowane zdanie na jakiś temat, bo oznaczałoby to, że do tej pory nie mieliśmy racji. Ego lubi mieć racje. Podwyższa to nasze poczucie własnej wartości wtedy, gdy podświadomie czujemy się niedostatecznie wartościowi. Wymaga to przyznania się do faktu, że pewne przekonania, które nabyliśmy w ciągu życia są fałszywe. Sprawia, że ego cierpi. Jednak jedynie zdanie sobie sprawy z tego, że w naszej podświadomości zakodowane są programy, które blokują nas przed podjęciem zmian w życiu, może doprowadzić nas do odkrycia, jak twórczymi istotami jesteśmy. Uświadomienie sobie, jakie myśli nas ograniczają to pierwszy krok pozwalający na realizację wszystkich marzeń.

“Znowu Ci się nie uda!”

Oprócz fałszywych przekonań w naszej podświadomości mogą zapisać się pewne traumy. Sprawiają one, że boimy się podjąć jakichkolwiek działań mogących zmienić nasze życie. Jakiego rodzaju są to traumy? Przykre doświadczenia, rozczarowania, porażki. Momenty, w których coś nie wyszło tak, jakbyśmy chcieli, chociaż bardzo się staraliśmy. Albo takie, gdy bardzo się na kimś zawiedliśmy. Kiedy straciliśmy przekonanie o swoich nieograniczonych możliwościach, a zamiast tego przyszły myśli typu – „Znowu ci się nie uda. To niemożliwe. Bez sensu coś zmieniać. Będzie tylko gorzej.” W twoje głowie tworzą się negatywne scenariusze. Jesteś przekonany o porażce na podstawie swoich wcześniejszych doświadczeń. Nie wystarczy jednak, że uświadomimy sobie, że posiadamy tego typu traumy. Ograniczające myśli będą wracać. A one całkowicie uniemożliwiają realizację pragnień, to znaczy postępowanie zgodnie ze schematem prawa przyciągania, który opisywałam tutaj. Nie będziesz mógł uwierzyć, mieć pewności, że wydarzy się coś, czego pragniesz, jeśli umysł podpowiada Ci, że nie dasz rady. Jak sobie poradzić z traumami? Jak pozbyć się ograniczających przekonań? Medytuj.

Lekarstwo na traumy – medytacja.

Dlaczego medytacja? Ponieważ podczas medytacji będą przychodzić do ciebie myśli, którym będziesz musiał “stawić czoła”. To może być trudne. Myślę jednak, że każda zapisana w podświadomości trauma czeka na to, aby się z nią zmierzyć. Musi to być długa medytacja. 15 minut nie wystarczy. Znajdź trochę czasu i nastaw sobie budzik na godzinę. Postępuj tak, jak opisywałam wcześniej. Obserwuj swoje myśli. Nie nastawiaj się bojowo z góry na to, że Twoja medytacja będzie polegać na analizowaniu traum. Nie przywołuj na siłę traumatycznych myśli. Gdy będziesz medytować dostatecznie długo, one i tak same do Ciebie przyjdą. W pewnym momencie pojawią się, a Ty będziesz musiał się z nimi zmierzyć. Nie zastanawiaj się nad tym, jak działa ten proces. Medytacja po prostu działa cuda. 

Na początku będzie gorzej.

Żeby zbudować coś nowego, najpierw musimy zburzyć to co stare. Na początku, gdy zaczniesz medytować i pracować z podświadomością może być gorzej niż przed rozpoczęciem Twojej “przemiany”. Wszystkie traumy zaczną wychodzić na wierzch, zaczną pojawiać się trudności. Musisz pozamykać stare sprawy, zmierzyć się z nimi. Jednak później będzie dużo lepiej. Powolutku, gdy przetrwasz to co złe, Twoje życie zacznie nabierać kolorów. Pamiętaj, że jesteśmy Tutaj, aby “doświadczać”. O celu naszego życia pisałam tutaj. Ważne są zarówno pozytywne, jak i negatywne doświadczenia. Każda sytuacja niech będzie dla Ciebie lekcją, a każdy napotkany człowiek, nawet Ci nieprzychylny – nauczycielem. Życie to sinusoida. Raz jesteś na górze – jest cudownie, raz na dole – jest nieprzyjemnie. Postaraj się wyciągnąć pozytywy z nawet najgorszych sytuacji. Jesteś w stanie przetrwać wszystko, potrzeba tylko czasu. Za każdym razem, gdy jest źle uświadom sobie, że z punktu widzenia naszej nieśmiertelnej duszy – to wszystko nie ma aż takiego dużego znaczenia. Drzewa nadal szumią na wietrze, Ziemia krąży wokół Słońca. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest po coś.

Zabiegi “oczyszczające”.

Istnieje wiele zabiegów, rytuałów, które mogą pomóc nam w oczyszczaniu naszej podświadomości z traumatycznych wspomnień. Masaż holistyczny, TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises), warsztaty Techniki Uwalniania wg dr Davida R. Hawkinsa, Access Bars®, Silva Intuition System®. Jest jeszcze niesamowite w swoim działaniu EFT, o którym napisałam cały wpis (tutaj). Dla wielu osób metody te mogą okazać się bardzo pomocne. Zwłaszcza na początku drogi rozwoju duchowego i osobistego, kiedy samodzielna medytacja wydaje się być trudna. Wymieniłam tylko te metody pracy z podświadomością i traumami, które znam z własnego doświadczenia, słyszałam o nich lub czytałam. Jednak takich warsztatów, kursów, sposobów na uwolnienie traum jest dużo więcej. Ważne, aby znaleźć odpowiednie dla siebie. Każdy z wyżej wymienionych zabiegów postaram się krótko opisać i przybliżyć Ci, na czym polega.

Masaż.

Tak jak wspominałam w tym wpisie, masaż jest w pewnym sensie formą medytacji. Oprócz tego uwalnia spięcia, które są niczym innym, jak negatywnymi emocjami, zapisanymi w naszym ciele. Po masażu często pojawia się niekontrolowany wybuch emocji: płacz, śmiech, drżenie ciała, krzyk. Pamiętam, jak na kursie masażu Lomi lomi nui, podczas gdy doświadczałam masażu nie mogłam opanować śmiechu. Wydawało mi się to dziwne, ale widocznie w taki sposób moje ciało uwalnia emocje i traumy. Pamiętam, gdy na tym samym kusie masowałam pewną wspaniałą dziewczynę. Podczas rytuału całe jej ciało zaczęło się trząść. Uwalniała traumy na swój sposób. Prowadząca dała mi znak, abym masowała dalej. Podczas tamtego kursu zrozumiałam, czym są “emocje w ciele”. Później podczas całej mojej kariery jako masażystka obserwowałam tego typu reakcje wielokrotnie. Jeśli jesteś świadomy, jakie przeżycia są źródłem napięć w Twoim ciele, a do masażu podejdziesz, jak do rytuału oczyszczającego, zmierzysz się ze swoimi traumami. Na masaż możesz iść z konkretną intencją. Rozluźnienie napięć w ciele, a następnie całkowite zrelaksowanie ciała i umysłu w połączeniu z medytacją może doprowadzić do spektakularnych efektów.

TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises).

TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises) to opracowana przez dr David’a Berceli’ego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy. Celem stosowania TRE® jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii. Więcej o tej metodzie przeczytasz tutaj. Osobiście poznałam ją całkiem niedawno. Poszłam na zajęcia do Centrum Świadomej Pracy z Ciałem Soma w Gdańsku na warsztaty, co do których nie miałam pojęcia, na czym polegają. Chciałam mieć niespodziankę, nie uprzedzać się, ani nie nastawiać się na nic szczególnego. Zajęcia okazały się niesamowite! Czułam się po nich, jak po świetnym masażu. Zawsze włączam jeden z zapamiętanych elementów do moich porannych ćwiczeń.

Techniki Uwalniania wg dr Davida R. Hawkinsa

Warsztaty oparte są na Metodzie Uwalniania opisanej w książkach psychologa dr Davida R. Hawkinsa (między innymi “Siła czy Moc” oraz “Technika Uwalniania” – ang. “Power vs Force” oraz “Letting go”). W Polsce prowadzi je m.in. pan Adam Krasowski. Osobiście nie uczestniczyłam w warsztatach, ale znam książki Hawkinsa, dzięki czemu mogę powiedzieć, że metoda ta jest niesamowita. Doktor odnosi się do uwalniania traum i “blokad” w naszej podświadomości w sposób racjonalny i naukowy (psychologiczny). Jeśli warsztaty są oparte na tak mądrych książkach – muszą przynosić spektakularne rezultaty. Ostatnio spotkałam dawno niewidzianą koleżankę. Opowiedziała mi o tym, że przeszła przez depresję, ale wyjść z choroby pomogły jej m.in. książki Hawkinsa. Planuje zapisać się na warsztaty. Koleżanka jest naukowcem, osobą bardzo racjonalną i nie bujającą w obłokach. Dlatego myślę, że Warsztaty Uwalniania przeznaczone są również dla osób twardo stąpających po ziemi.

Access Bars®

Access Bars® to to zespół 32 punktów na głowie, które po lekkim dotknięciu wywołują pozytywne zmiany w mózgu i prowadzą do rozładowania ładunków elektromagnetycznych odpowiadających za stres, myśli i emocje. Ta delikatna, nieinwazyjna technika eliminuje zarówno fizyczne, jak i mentalne blokady w naszym ciele. Więcej o tej nietypowej metodzie przeczytasz tutaj. Doświadczyłam Barsów z rąk koleżanki masażystki. Nie zauważyłam spektakularnych rezultatów, jednak to był tylko jeden zabieg. Na drugi dzień bolała mnie głowa, a głowa boli mnie bardzo rzadko. Być może były to pierwsze efekty “oczyszczania” negatywnych blokad? Pamiętajmy jednak, że nie mam obecnie zbyt dużo stresu. Dużo medytuję i na tym etapie życia jestem w stanie poradzić sobie z traumami, negatywnymi emocjami i myślami. Myślę jednak, że Access Bars® to bardzo ciekawa i warta wypróbowania metoda.

Silva Intuition System®

Silva Intuition System® to seminarium zostało stworzone nie tylko w celu bezpośredniego ćwiczenia intuicji i aktywacji prawej półkuli mózgu, ale przede wszystkim w celu włączenia najnowszych, współczesnych badań nad istotą duchowości człowieka oraz podświadomości. W Polsce takie seminarium prowadzi wiele osób (np. tutaj). Oprócz nauki stanu rozluźnienia i medytacji dynamicznej na seminarium nauczysz się m.in.: jak używać intuicji w sposób świadomy, podejmować w życiu odpowiednie decyzje, kontrolować stres. Poznasz zaawansowaną technikę osiągania celów oraz realizację misji życiowej, nauczysz się psychometrii, rozwiniesz w sobie moc pobudzania w sobie i innych zdrowia oraz dobrego samopoczucia, a także nauczysz się technik pomocy sobie i innym ludziom.

Czasem potrzebna jest pomoc drugiego człowieka.

Czasami jest tak, że traumy i fałszywe przekonania są w nas tak silnie osadzone, że trudno jest sobie z nimi poradzić. Nigdy nie miałam poważnych psychologicznych problemów typu depresja, otyłość, nerwica itp. Niektórych ludzi w przeszłości spotkały tak straszne traumy jak: gwałt, przemoc psychiczna i fizyczna, nagła strata lub choroba bliskiej osoby. Nie doświadczyłam czegoś takiego, więc nie wiem, czy może tutaj pomóc medytacja, czy inne formy pracy z podświadomością. Być może czasem lepiej jest zasięgnąć pomocy drugiego człowieka. W końcu od tego właśnie są psycholodzy i różni terapeuci. Oni znają się na swojej pracy i wiedzą, jak pomóc osobom z poważnymi problemami. Medytacja medytacją – jest cudowna. Pomaga, zmienia życie. Ale u Ciebie może być tak, że na początku dobrze abyś porozmawiał z kimś, kto pomoże Ci zrobić pierwszy krok. I nie zrażaj się jeśli pierwszy wybór terapeuty będzie zły. Są różni ludzie. Istnieją miliony terapeutów. Szukaj takiego, którego polubisz. Jeśli nie masz za dużo pieniędzy ani czasu to może poszukaj psychologów, którzy prowadzą terapie online. Na przykład na tej stronie. Myślę, że warto próbować wszelkich sposobów, które mogą poprawić jakość naszego życia i sprawić, ze będziemy szczęśliwi. Najważniejsza jest decyzja o tym, że chcesz zmian.


Do dzieła!

Pamiętaj, droga, która prowadzi do szczęścia i rozwoju duchowego w przypadku każdego człowieka jest inna. Najważniejsze, że już wiesz, że prawo przyciągania w ogóle istnieje. Wybudziłeś się z nieświadomego snu. Od teraz masz już kontrolę nad swoim życiem w mniejszym lub większym stopniu. W przeciwieństwie do większości ludzi Ty wiesz, że w życiu nie ma przypadków. Za wszystko odpowiedzialny jesteś Ty sam. Możesz kreować swoją rzeczywistość. Ale powolutku. Najpierw musisz poradzić sobie z traumami i fałszywymi przekonaniami. Wyciszyć się, usłyszeć co ma Ci do powiedzenia Twoja dusza. Medytuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.