kobieta je popcorn i ogląda filmy
Szczęście

Niesamowite filmy, które skłaniają do refleksji.

taśmy filmowe filmy o prawie przyciągania

Są takie filmy, po obejrzeniu których nie możemy zasnąć. Wracamy do nich myślami, analizujemy. Takie, które z różnych przyczyn poruszają najczulsze struny naszych dusz. Gdybym miała ocenić wszystkie filmy, które obejrzałam do tej pory w życiu, tylko nielicznym dałam bym ocenę 10 (w skali 1-10). Bo na tę najwyższą notę zasługują moim zdaniem tylko produkcje, które w jakimś sensie poruszają tematykę bliską mojemu sercu. I te bliskie mi tematy przedstawiają w intrygujący, nieoczywisty i niespotykany wcześniej sposób. Wpływając dzięki temu na moje postrzeganie świata. Ucząc mnie czegoś nowego. I wywołując pozytywne emocje.

Oczywiście, jest to kwestia bardzo subiektywna. To co poruszyło mnie, może wydawać się bezwartościowe innej osobie. Chciałabym przedstawić 4 filmy, które szczególnie zapadły mi w pamięci i dałabym im ocenę 10. Myślę, że powinny spodobać się każdej osobie, która interesuje się tematyką rozwoju osobistego i duchowego. Krótko opowiem też o dwóch innych filmach, które nawiązują do tematyki prawa przyciągania. Ale z pewnych powodów nie urzekły mnie tak bardzo, jak moje TOP 4 – ulubione filmy 🙂 Nie znam się na grze aktorskiej, kunszcie reżyserskim, czy warstwie realizatorskiej. Nie jestem krytykiem filmowym, ani żadnym znawcą. Oceniam tylko i wyłącznie to, w jakim stopniu film zrobił na mnie wrażenie pod względem poruszanej tematyki. Ja naprawdę nie znoszę oglądać tego samego kilka razy, ale w przypadku tych filmów tak nie jest. Wszystkie oglądałam wielokrotnie 🙂 Zatem, oto 6 wspaniałych dzieł, które możesz obejrzeć siedząc w domu na kwarantannie. Lub kiedykolwiek później 🙂

Interstellar (2014).

kosmos interstellar filmy o prawie przyciągania

Kiedyś natknęłam się w internecie na recenzję Interstellar, która zawierała zdanie – „Jeśli nie jesteś pod wrażeniem tego filmu, to znaczy, że go nie rozumiesz”. I rzeczywiście, za każdym razem, gdy rozmawiałam z kimś, komu dzieło Christophera Nolana się nie podobało, okazywało się, że zupełnie nie wiedział, o co chodzi w filmie. Każdy, kto interesuje się tematyką funkcjonowania Wszechświata, czy teorią względności (choćby w malutkim stopniu!) powinien zobaczyć Interstellar. A myślę, że powinien zainteresować się tymi tematami każdy, kto poznał prawo przyciągania (o jego naukowych uzasadnienia pisałam w tym wpisie). Lub też doszedł w swojej medytacji do takiego poziomu zaawansowania, że istnienie różnych wymiarów wydaje mu się oczywiste.

Nikt nigdy nie przedstawił w tak ciekawy sposób teorii wszechświatów równoległych, względności (dylatacji) czasu, czy zaginania czasoprzestrzeni. Czy można przekroczyć prędkość światła? Czy czas może się kurczyć i rozciągać? Z ilu wymiarów składa się nasz Wszechświat? Jak zwizualizować te wymiary? Czy istnieje coś, co może „przeskakiwać pomiędzy tymi wymiarami”? Interstellar oglądałam do tej pory trzy razy. I za każdym razem jest pod wrażeniem, jak mądrym i nieszablonowo myślącym człowiekiem jest Nolan. On musi być kimś, kto interesuje się rozwojem duchowym. Po prostu musi! 🙂 Nikt inny nie wymyśliłby teorii, że miłość, jako najpotężniejsza emocja może przekraczać różne wymiary. A my, ludzie, będąc tego świadomi możemy zmieniać naszą rzeczywistość. Mam nadzieję, że nie zaspojlerowałam za dużo. Chyba nie 🙂

Oprócz tego cała fabuła poprowadzona jest w ten sposób, że śledzi się ją z zapartym tchem. Zdjęcia i muzyka niesamowicie oddają klimat filmu. Swoją drogą główny motyw muzyczny autorstwa Hansa Zimmera uwielbiam tak bardzo, że często puszczam go sobie do snu. Oto i on:

Dokładny opis filmy na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Interstellar-2014-375629

Into the wild (2007).

into the wild wszystko za życie filmy które skłaniają do refleksji

Polski tytuł to Wszystko za życie, ale jakoś bardziej podoba mi się ten amerykański. Piękne zdjęcia, zachwycająca muzyka, której mogłabym słuchać codziennie. Dlaczego? Ponieważ gdy zamykam oczy i w głowie przewijają mi się sceny z tego filmu, czuję się szczęśliwa. I zdaję sobie sprawę (na nowo), że do szczęścia nie potrzeba wiele.

Czy istnieje coś takiego jak „całkowita wolność”? Czy w obecnym pędzącym i konsumpcjonistycznym świecie jest możliwe zaznać prawdziwej wolności? Co jest ważniejsze „mieć” czy raczej „być”? Czy człowiek może być szczęśliwym i spełnionym nie dzieląc tego szczęścia z kimś innym? To tylko niektóre z pytań na które odpowiada Into the wild. Myślę, że film ten poruszy również każdego podróżnika. Za każdym razem, gdy go oglądałam miałam ochotę spakować plecak i jechać w góry (chociaż i bez oglądania czegokolwiek, bardzo często mam na to ochotę 🙂 ). To właśnie w podróży najłatwiej i najszybciej można poczuć się wolnym. Z drugiej jednak strony, czy uciekając od tego świata uciekniemy również od siebie samych (od naszych rozgadanych przez cały czas umysłów)?

O wdzięczności, szczęściu bez powodu i szkodliwym konsumpcjonizmie pisałam tutaj: https://www.bodymindmassage.pl/index.php/2019/12/04/wdziecznosc-szczescie-bez-powodu-i-szkodliwy-konsumpcjonizm/

Posłuchaj jednej z piosenek z filmu:

Więcej o filmie na filmwebie: https://www.filmweb.pl/Wszystko.Za.Zycie

Jedz, módl się, kochaj (2010).

medytująca kobieta filmy które skłaniają do refleksji

Jest to dzieło na podstawie książki Elizabeth Gilbert, którą również bardzo polecam. Niewiele jest takich filmów, które ogląda się z ogromną przyjemnością, odprężeniem i radością w sercu. Ten do nich należy. Główną bohaterką jest sama autorka powieści, natomiast odtwórczynią w filmie – Julia Roberts. W pewnym momencie swojego życia odkrywa, że jest głęboko nieszczęśliwa. I zaczyna się modlić przez łzy – „Cześć Boże. Jestem Liz. Miło Cię poznać. (…) Proszę powiedz mi, co mam robić”. Jakiś wewnętrzny głos podpowiada jej, żeby zostawiła za sobą wszystko i wyruszyła w podróż. Elizabeth postanawia zamieszkać we Włoszech, później udać się do Indii, a na końcu na Bali. W Italii rozkoszuje się życiem. Poznaje, czym jest słynne dolce vita. Rozsmakowuje się we wspaniałej włoskiej kuchni i urokach rzymskich uliczek. W Indiach bohaterka wstępuje do aśramy, gdzie uczy się medytacji. Ale również ciszy, spokoju i pokory. W Indonezji poznaje miłość życia. I dochodzi do wniosku, że w życiu najważniejsza jest równowaga. Tak samo ważne jest „doświadczanie” życia, cieszenie się nim, jak i wyciszenie – modlitwa i medytacja.

Jeśli znasz tematykę bloga i moje podejście do życia, chyba nie muszę Ci wyjaśniać dlaczego ten film tak bardzo mnie urzekł 🙂

Link do filmu na Filmwebie: https://www.filmweb.pl/film/Jedz%2C+m%C3%B3dl+si%C4%99%2C+kochaj-2010-382375

Dawca pamięci (2014).

dawca pamięci

Jest to również film na podstawie książki (Dawca). Natknęłam się na nią w bibliotece w podstawówce. Piękna, wzruszająca i mądra książka. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bardzo byłam więc szczęśliwa, gdy sześć lat temu dowiedziałam się o zainspirowanym nią filmie.

Jak by to było, gdyby nie istniały ból, przemoc, choroba i strach? Jak by to było gdyby nie istniały emocje? I jak wyglądałby świat, w którym nie istnieje nie tylko to, co wywołuje negatywne uczucia, ale również pozytywne? Świat ma dualistyczną naturę. Musimy poznać strach, aby wiedzieć, czym jest miłość. Ciemność, aby wiedzieć, czym jest światło. Chorobę, aby doceniać zdrowie. Jak wyglądałby świat bez muzyki, kolorów, uczuć? Być może nie byłoby w nim żadnych trudności i cierpienia, ale czy to własnie emocje nie definiują naszego człowieczeństwa? Nie stanowią sensu naszego życia?

W tym wpisie pisałam o sensie naszego życia (na postawie mojego doświadczenia, tego co ja czuję): https://www.bodymindmassage.pl/index.php/2019/11/05/jaki-jest-sens-zycia/

Więcej o filmie na Filmwebie: https://www.filmweb.pl/film/Dawca+pami%C4%99ci-2014-188890

Przepiękna muzyka i jeden z piękniejszych momentów w filmie:

Lucy (2014).

lucy mózg filmy p prawie przyciągania

Temu filmowi nie dałabym 10, ale w mimo wszystko uważam, że zasługuje na uznanie. Szczególnie wśród osób interesujących się tematyką prawa przyciągania.

Czy słyszałeś o poglądzie, że wykorzystujemy tylko niewielki procent możliwości naszego mózgu? A co jeśli znalazłby się sposób na to, aby w pełni wykorzystać ten potencjał? Na przykład potrafilibyśmy wpływać umysłem bezpośrednio na materię i dowolnie ją przekształcać? I zmieniać rzeczywistość wokół nas? Teleportować się w czasie i przestrzeni. Mieć dostęp do każdej informacji we Wszechświecie. Film to oczywiście fikcja, ale kto powiedział, że możliwości naszego umysłu są ograniczone? Być może potrafimy więcej, niż nam się wydaje…

O prawie przyciągania pisałam tutaj: https://www.bodymindmassage.pl/index.php/2019/10/21/prawo-przyciagania-jak-przyciagnac-do-siebie-wszystko-czego-pragniemy-mechanizm-krok-po-kroku/

Link do opisu na Filmwebie: https://www.filmweb.pl/film/Lucy-2014-687712

Little boy (2015).

filmy o prawie przyciągania

Film opowiada o małym chłopcu, który z całego serca pragnie zakończenia II wojny światowej. Po to, aby czym prędzej powrócił do niego ukochany ojciec. Little boy ukazuje świat widziany oczyma dziecka. Dziecko nie potrzebuje do bycia szczęśliwym tak wiele, jak człowiek dorosły. Jest szczęśliwe zupełnie bez powodu. Cieszy się z małych rzeczy. Natomiast jedyne czego pragnie to kochać i być kochanym. A z tego prostego szczęścia i bezgranicznej miłości rodzą się cuda… Ponieważ jeśli chce się czegoś z głębi serca, pragnienia mogą i muszą się realizować.

Link do opisu filmu na Filmwebie: https://www.filmweb.pl/film/Little+Boy-2015-629851

Nie tylko filmy!

Nie tylko filmy warto oglądać 🙂 Myślę, że książki skrywają w sobie o wiele więcej inspiracji oraz wiedzy.

Tutaj masz link do wpisu: „Prawo Przyciągania – najlepsze książki”. Opisuję w nim najbardziej inspirujące i skłaniające do refleksji książki o tematyce prawa przyciągania i rozwoju duchowego.

Z miłością, Ula 🙂

12 komentarzy

 • Michał

  „Interstellar” absolutnie zasługuje na dychę!
  Mam podobne zdanie o filmach o których napisałaś, jedynie Little Boy jeszcze nie widziałem.
  Kiedy przeczytałem o tych filmach, nasunął mi się jeszcze jeden tytuł, mianowicie „Mr. Nobody”.
  Oglądałem go chyba ze cztery razy, za każdym razem ten film budził we mnie silne emocje. By nie zdradzać zbyt wiele, można powiedzieć że traktuje o rzeczywistościach równoległych. Bardzo dobry, według mnie.

  https://www.filmweb.pl/film/Mr.+Nobody-2009-269102

  Pozdrawiam!

   • Paweł

    Witam, obejrzałem film ” Człowiek z ziemi ” i jestem bardzo miło zaskoczony. Film petarda, szkoda że mało takich filmów dzisiaj kręcą.

    • Urszula Falkowska

     Cieszę się, że Ci się spodobał! 🙂 Zobacz też koniecznie te inne, o których piszę pod koniec wpisu, jeśli ich nie widziałeś 🙂

 • Alicja

  Dziękuję, dzisiaj mam gorszy dzień – wiem, że tak czasami jest za dużo w jednym momencie i to minie…. A tu dla otuchy facebuczek podrzucił mi tak fajna stronę. Nie ma przypadków ☺️Btw widziałam wszystkie filmy oprócz ostatniego – muszę koniecznie zobaczyć ☺️

  • Urszula Falkowska

   Nie ma przypadków 🙂 każdy ma gorsze dni. To często znak, że jesteś „przebudzona”, rozwijasz się i Twoja dusza chce Ci coś powiedzieć. Ściskam ?

 • Michał

  Wczoraj przyszedł mi do głowy jeszcze jeden film, który był również dzisiaj pierwszą moją myślą kiedy się obudziłem. Oglądałem go już kiedyś, ale dzisiaj rano obejrzałem go ponownie i stwierdziłem że muszę się z wami nim podzielić. Oryginalny tytuł to „I origins”. To piękny, wartościowy i wzruszający film, mocno skłaniający do refleksji. I jeśli go jeszcze nie oglądaliście – koniecznie musicie nadrobić zaległości 🙂

  Zwiastun może zdradzać zbyt dużo fabuły, polecam zatem od razu obejrzeć go od początku do końca.
  Film znajdziecie bez trudu w internecie w dobrej jakości.

  https://www.filmweb.pl/film/Pocz%C4%85tek-2014-688373

  Pozdrawiam! 🙂

 • Holisphere

  Część widziałam z zaproponowanych i zgadzam się z opinią. Natomiast polecam (wg mnie koniecznie) filmy :
  „źródło”
  „2:22”
  „niebiańska przepowiednia”
  „Atye” (krótki ale zacny serial na Netflixie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.