Duchowość,  Szczęście

Czakry. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.

Czakry to główne elementy naszego systemu energetycznego, który sprawia, że czujemy się dobrze pod względem fizycznym i psychicznym. Jest ich siedem (osiem, jeśli wliczyć aurę) i są rozmieszczone wzdłuż głównej osi kręgosłupa. Znawcy piszą, że przypominają kule kręcące się w określonym kierunku (innym u kobiet i mężczyzn). Jeśli przebieg ten jest zharmonizowany, wówczas czujemy się dobrze. Mamy mnóstwo energii do działania. Jesteśmy radośni, pełni życia i miłości do świata, twórczy i wdzięczni za to, co nas otacza. Natomiast jeśli któraś czakra jest zablokowana – wtedy chorujemy lub jesteśmy zdołowani i smutni. Nawet pomimo sprzyjających warunków zewnętrznych.

Na ten temat napisano już bardzo wiele książek oraz artykułów. Nie chcę zatem powtarzać niektórych informacji. Opowiem o czakrach z własnej perspektywy. Poruszę kwestię, których nigdzie indziej nie poruszono. A mianowicie:

 • Jak przekonać się o tym, że czakry rzeczywiście istnieją?
 • Jak mieć co do tego absolutną pewność, podpartą własnym doświadczeniem?
 • Czy istnieją badania naukowe na ten temat?
 • Jak poznać, że któraś czakra jest u nas zablokowana? I jak ją odblokować?
 • Co daje nam sprawny i odblokowany system czakralny? Mam tutaj na myśli nie tylko zdrowie i dobre samopoczucie, ale również odnalezienie sensu życia i istoty naszego życia na ziemi.

Bardzo szczegółowe informacje na temat czakr znajdziesz na blogu www.bodyclean.pl/czakry oraz w książce “Medycyna czakralna. Techniki leczenie duszy i ciała” Margarity Alcantary. Nie lubię powielać informacji, których jest wszędzie pełno, zatem jeśli chcesz rozwinąć swoją wiedzę na ten temat to odsyłam do tych dwóch pozycji.

Czakry – jak przekonałam się o ich istnieniu?

czakry

Kiedyś byłam sceptyczna, co do istnienia czakr. Wiry w ciele człowieka wydawały mi się zbyt abstrakcyjne. Nie pomagało również to, że według niektórych naukowców o wąskich horyzontach (i przyzwyczajonych do dogmatycznego myślenia, czyli myślenia ograniczonego) uważa istnienie czakr za pseudonakę. Ale nie miałam wtedy tej wiedzy, którą posiadam teraz. Obecnie sięgam po książki z różnych obszarów, zwłaszcza publikacje naukowców, którzy nie boją się myśleć nieszablonowo.

Nauka nie skreśla istnienia czakr. Tylko i wyłącznie niektóre dogmaty poddają jej istnienie w wątpliwość. Dogmaty to coś takiego jak wierzenia. To prawa i stwierdzenia typu: “Tak jest i już. Bo tak mówi ta książka”. To ograniczone, płytkie i pozbawione wyobraźni myślenie. Brak odwagi w podejmowaniu nowych, innowacyjnych zadań. W tym względzie dogmatyczne myślenie w nauce nie różni się wcale od wierzeń religijnych. Stwierdzenie – “Czakry nie istnieją”, ma dokładnie taką samą wartość jak zdanie – “W piekle są diabły i ogień”. Nie wiadomo, czy czary istnieją. Wiadomo, że brak nam na ten temat danych. I narzędzi, aby to zbadać w sposób uznawany przez współczesna naukę. Istnieją jednak naukowcy, którzy zabierają się za tę tematykę.

Czakry – moje doświadczenie.

Myślę, że czakry rzeczywiście istnieją, ponieważ “na własnej skórze” przekonałam się o ich istnieniu. A własne doświadczenie przekonuje mnie o wiele bardziej niż jakakolwiek książka. Udało mi się to dzięki jodze kundalini oraz medytacji skoncentrowanej na przywróceniu równowagi czakr.

O jodze kundalini pisałam tutaj. Natomiast o medytacji z muzyką odblokowującą czakry w artykule o Przewodnikach Duchowych.

Joga kundalini.

joga kundalini czakry

Joga kundalini jest to szczególny rodzaj jogi, dzięki któremu odblokowujemy czakry. Aktywujemy przepływ energii kundalini w ciele. Jest to energia seksualna oraz twórcza. Niektórzy myślą, że jest to energia odpowiadająca tylko i wyłącznie za popęd seksualny. Nic bardziej mylnego. Po praktyce jogi nie masz ochoty na seks, ale na twórcze działanie. To dzięki niej chce nam się żyć i codziennie rano wstawać z łóżka. Popycha nas do działania.

Po odbyciu codziennej praktyki jogi zawsze czuję jak wzbiera we mnie energia. Mam ochotę tworzyć, jestem pełna energii, chce mi się śmiać i cieszyć życiem. Szary listopad za oknem wydaje mi się przepiękną, melancholijną pogodą, mam ochotę iść na spacer mimo deszczu. Czuję flow do działania. Jeśli chodzi natomiast o odczucia czysto fizyczne to są one następujące: pulsowanie i wibracja na wysokości przepony; “gilgotanie”, przyjemne ciepło i uczucie przepływu od podstawy ciała w kierunku serca oraz całkowite rozluźnienie ciała. Oprócz tego medytacja, którą robię po jodze jest bardziej efektywna. Nie muszę “bić się z myślami”, od razu przechodzę w stan głębokiego relaksu.

Energia kundalini nie może płynąć, jeśli któraś z czakr jest zablokowana. Tak mówi teoria. Zanim wróciłam do regularnego ćwiczenia jogi ostatnimi czasy czułam się przytłoczona. Moje czakry “były zablokowane”. W prawdzie nie zaczęłam jeszcze chorować na poziomie fizycznym (z wyjątkiem czakry gardła, o czym później), ale nie miałam energii do życia. Niczego mi się nie chciało, nawet pisać bloga. Była straszliwie ospała. Zupełnie jak nie ja.

Naszym naturalnym stanem jest to, że nam “się chce”. Prawidłowo funkcjonujący organizm to taki, który nie jest ospały i flegmatyczny. Nasz naturalny stan charakteryzują: wewnętrzna radość, spokój, otwarcie na miłość, brak lęku. Jeśli czujesz się inaczej to znaczy, że energia kundalini nie może płynąć, ponieważ któraś z czakr (a może nawet wszystkie) jest zablokowana.

Medytacja z muzyką otwierającą czakry.

medytacja z muzyką otwierająca czakry

Muzyka, którą polecałam składa się z siedmiu fragmentów. Każdy z nich odpowiada innej czakrze. Podczas każdego fragmentu starałam się skoncentrować na miejscu w ciele, gdzie występuje dana czakra. Odczuwałam wówczas wibracje zlokalizowane dokładnie w tych miejscach! Czy mogę powiedzieć, że “Czułam tę energię?”. Miałam wrażenie, że dany obszar “przyspiesza” i wibruje, jest aktywny.

Spróbuj takiej medytacji oraz jogi kundalini. Nie wiem, czy u każdego zadziała to w ten sam sposób. To tylko moje doświadczenie. Każdy człowiek jest inny i posiada różna wrażliwość na tego rodzaju “subtelne energie”. Obydwa te doświadczenia są dla mnie wystarczającymi dowodami na istnienie czakr.

Jeśli chodzi o dowody naukowe potwierdzające istnienie czakr, to nie opiszę tego w tym wpisie, ponieważ byłby on nieskończenie długi. Być może zabiorę się kiedyś za taki artykuł. Będzie zawierał szczegółową bibliografię i cytowania naukowców tak obszerne, aby nawet najwięksi sceptycy ezoteryki przemyśleli swój sceptycyzm 🙂

Czakry – przykłady dysfunkcji z jakimi się spotkałam.

Czakra podstawy (korzenia).

czakra korzenia

Jako masażystka codziennie spotykam się ludźmi borykającymi się z bólem odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz z rwą kulszową. Codziennie. To jest choroba cywilizacyjna. Wszystkich bolą plecy. Dlaczego? Czy powodem jest tutaj tylko długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej? Fakt, że większość ludzi za mało się rusza (siedzimy średnio przez 13 godzin dziennie!!!!), na pewno mocno wpływa na funkcjonowanie kręgosłupa. Jednak nie jest to jedyny powód!

Gdyby tak był to wystarczyłoby kilka masaży i zmiana ergonomii stanowiska pracy i wszystko wróciłoby do normy. A w rzeczywistości jest tak, że nawet jeśli po masażu ból zniknie, to po jakimś czasie zawsze wraca. Ludzie włączają do swojego życia aktywność fizyczną, stoją w pracy (są takie specjalne biurka stojące), starają się zmienić tryb życia na aktywniejszy, regularnie chodzą na masaże, a tymczasem…ból wraca. Pytają wtedy ze smutkiem w oczach: “Po ostatnim masażu było tak cudownie. Kilka dni i znowu o samo. Czemu tak jest? Co jeszcze mogę zrobić?”. Jeśli dobrze znam swoja klientkę i wiem, ze jest osobą otwartą i mądrą, to mogę powiedzieć jej szczerze, że jej ból ma podłoże emocjonalne. Czasem tylko delikatnie napomknę, że być może w jej życiu ostatnio pojawiło się więcej stresu. Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa i rwa kulszowa zawsze są spowodowane zaburzeniem funkcjonowania czakry podstawy.

Jakie emocje są powodem zablokowania pierwszej czakry?

 • Brak stabilności i bezpieczeństwa w życiu.
 • Martwienie się o pieniądze, kredyty, rachunki itd.
 • Niepewność, lęk przed odrzuceniem, strach przed życiem.
 • Niepewność co do kariery, brak stabilizacji w pracy.
 • Życie wydaje się codzienną walką. Do pracy chodzimy niechętnie, jest przykrą koniecznością. Dni liczymy od weekendu do weekendu.
 • Myśl o przyszłości wydaje się przytłaczająca i niepewna.
 • Strach dotyczący rozpadu rodziny.

Jak odblokować czakrę podstawy?

Oprócz medytacji z muzyką i jogi pomocne mogą być:

 • Masaż rozcieńczonym olejkiem eterycznym (naturalnym i rozcieńczonym w olejku bazowym, na przykład kokosowym lub oliwie z oliwek !!!) z wetiwery, paczuli, drzewa sandałowego. W miejscu czakry podstawy ciężko o masaż – z uwagi na wrażliwość skóry w tej okolicy. Ale możesz spróbować, jeśli wiesz, że Twoja skóra nie jest nadwrażliwa. Jeśli masz problem z nadwrażliwością, to zrób tak jak w ostatnim punkcie).
 • Medytacja z wizualizacją. Wyobrażamy sobie czerwona kulę pulsującą lub wirującą ( u mężczyzn zgodnie z ruchami wskazówek zegara, u kobiet przeciwnie) w miejscu podstawy ciała, czyli między odbytem a narządami płciowymi. Wizualizacja polega na tym, że czujemy w tym miejscu dopływ uzdrawiającej energii. Wyobrażamy sobie, że z każdym oddechem sprawiamy, że leczymy swoją czakrę.
 • Kontemplacja i modlitwa w intencji negatywnych emocji, które nam towarzyszą. Warto zrobić też EFT. Można poprosić Duchowych Przewodników o pomoc w uzdrowieniu. Lub porozmawiać z samym sobą zadając sobie pytania o przyczynę zablokowania czakry korzenia. Można też wypisać sobie na kartce argumenty przemawiające za tym, że wszystko będzie dobrze, poszukać plusów w naszym życiu, aby poczuć się stabilniej i bezpieczniej.
 • “Pozytywne myślenie jest jak mięsień. Należy je wzmacniać i ćwiczyć. Bez tego osłabnie”. Ćwicz pozytywne myślenie. Codziennie rano wyrażaj wdzięczność za to, co posiadasz. Szukaj stabilności i bezpieczeństwa w tym co masz JUŻ TERAZ, zamiast upatrywać go w przyszłości.
 • Chodź jak najwięcej na bosaka. Po plaży, podłodze, trawie. Zrób sobie kąpiel stóp w misce z roztworem soli (do ciepłej wody dodaj łyżkę soli kuchennej i kilka kropel olejki eterycznego z wetiwery).
 • Wiele źródeł poleca pracę z czerwonymi kryształami. Nie wiem, nie próbowałam, wiec się nie wypowiem. Myślę jednak, że nie zaszkodzi spróbować. Jakie to kryształy? Odsyłam do polecanej wyżej książki “Medycyna czakralna”.

Czakra sakralna.

czakra podstawy

Zablokowana jest często u osób, które:

 1. Mają problem ze swoją seksualnością.
 2. Brakuje im flow do działania, maja blokadę twórczą, niechęć przed działaniem i realizacja swoich talentów.

Pierwszy podpunkt dotyczy często osób, które traktują seks jako coś złego i nieczystego z powodów religijnych. Nie akceptują swojego ciała, swojej seksualności, mają blokadę w swobodnym uprawianiu seksu. Nie potrafią cieszyć się współżyciem z partnerem, traktować tego jako piękne i przyjemne doświadczenie. Albo za wszelką cenę chcą spełnić się seksualnie i osiągnąć orgazm, ale nie potrafią (to dotyczy raczej kobiet). Zablokowana czakrę sakralną mają też ludzie, którzy doświadczyli molestowania seksualnego albo gwałtu. Nimfomania i uzależnienie od seksu to też ważne objawy.

Drugi podpunkt nie dotyczy tylko i wyłącznie artystów. Każdy człowiek ma różne talenty. Zgodnie z piramidą potrzeb Maslowa, jedną z ważniejszych potrzeb naszego gatunku jest samorealizacja. Jeśli nie czujesz, że rozpiera Cię energia do działania to czakra sakralna może być u Ciebie zablokowana.

Jak objawia się zablokowana czakra sakralna?

 • Marazm, niechęć do działania, tworzenia. Brak weny do pracy, znudzenie pracą, zmuszanie się do niej.
 • Problemy z biodrami. W Polsce jedną z najczęstszych operacji ortopedycznych (jeśli nie najczęstszą) jest endoproteza stawu biodrowego!!! O czym może to świadczyć…??? Pytanie retoryczne… religijny kraj, problemy małżeńskie, brak orgazmu u kobiet, seks jako temat tabu…
 • Dlaczego tak wiele kobiet ma problemy z zajściem w ciążę? Bolesne miesiączki, policystyczne jajniki, problemy hormonalne… Oczywiście problem jest złożony i wiele osób czuje po prostu zbyt dużą presję urodzenia dziecka – nie potrafią odpuścić (Wpis: “Odpuszczenie. Miej wyjebane, a będzie Ci dane”). Ale z pewnością również w tym przypadku mamy do czynienia z zablokowana czakrą sakralną.

Jak odblokować czakrę sakralną?

Wszystko tak jak w przypadku czakry korzenia z pewnymi zmianami.

 • Medytacja z wizualizacją: kolor pomarańczowy na wysokości 2-3 palców pod pępkiem.
 • Olejki eteryczne: cytryna, paczula, drzewo sandałowe, drzewo różane, ylang-ylang. (PS. Paczula i Ylang to ciężkie i specyficzne zapachy, nie każdemu podpasują).
 • Zapisz się na taniec. Chodzi o to, aby rozruszać usztywnione biodra. Niech energia płynie! Salsa, rumba, cza-cza, itd.
 • Nie bój się przyjemności 😉 To nie grzech. Najpierw poznaj własne ciało, dopiero gdy się przełamiesz łatwiej Ci będzie spełniać się z partnerem.
 • Praca z pomarańczowymi kryształami.
 • Reszta tak jak w przypadku pierwszej czakry.

Czakra splotu słonecznego.

czakra splotu słonecznego

Brak poczucia własnej wartości!!!! Tak wiele osób ma z tym problem 🙁 Brak poczucia wewnętrznej mocy. To właśnie z powodu zablokowanej czakry splotu słonecznego tak wiele osób ma problem ze stosowaniem Prawa Przyciągania! Z uwierzeniem, że ich intencja spełnia się dokładnie w momencie, w którym o niej pomyślą. Nie wierzą, że mogą wszystko. Nie czują, że skoro innym ludziom się udało, to im na pewno też się uda. Jak wszystkie blokady, również i ta związana jest głównie z doznanymi w dzieciństwie traumami i wpojonymi fałszywymi przekonaniami. Dlaczego w polskim społeczeństwie jest tyle jadu, żółci i braku życzliwości? Ponieważ wiele osób, ma zablokowana trzecią czakrę. Jeśli ktoś ma niskie poczucie własnej wartości, to będzie robił wszystko, aby przez chwilę, choć pozornie – poczuć się lepiej.

Jak rozpoznać, że ktoś ma zablokowaną czakrę splotu słonecznego?

 • Wyładowywanie swojej frustracji na innych, ubliżanie, a przede wszystkim obgadywanie innych.
 • Rozdmuchane ego i pogarda dla innych ludzi.
 • Ktoś, kto ma wysokie poczucie własnej wartości nie ma potrzeby umniejszania innym. Taką osobę cechuje spokój, pokora i życzliwość.
 • Przywiązanie do drogich marek, drogich gadżetów (Oczywiście w samych markowych przedmiotach nie nic niczego złego, chodzi o balans. Warto zadać sobie pytanie, czy lubisz drogie, kosztowne marki dlatego, że idzie za nimi lepsza jakość, czy po prostu chcesz pokazać innym, że Cię na nie stać – chcesz zyskać w ich oczach).
 • U kobiet są to często operacje plastyczne – sztuczne rzęsty, piersi, usta itd (Jak wyżej – w operacjach samych w sobie nie ma absolutnie niczego złego! Ale bądź ze sobą szczera – jak tam Twoje poczucie własnej wartości? Czujesz się piękna i wartościowa w oczach innych taka, jaka jesteś?).
 • Problemy ze stosowaniem mechanizmu prawa przyciągania. Brak akceptacji faktu, że sami odpowiadamy za kreowanie rzeczywistości.

Jak uzdrowić czakrę trzeciego oka?

 • Medytacja z wizualizacją jak wyżej, ale: kolor żółty na wysokości przepony – tuż pod klatką piersiową.
 • Olejki eteryczne: cytryna, lawenda, drzewo różane, rozmaryn.
 • Słyszałeś kiedyś o refleksologii? To leczenie ciała poprzez masaż/uciski odpowiednich punktów na stopach. Jest taki jeden punkt odpowiedzialny za splot słoneczny. U wielu osób boli przy nacisku. Zobacz sobie tutaj mapę stopy. Widzisz splot słoneczny? Uciśnij w tym miejscu mocno kciukiem. Codziennie masuj, uciskaj, możesz użyć kilu kropel olejku eterycznego.
 • Żółte kamienie.
 • Reszta punktów jak w przypadku czakry pierwszej. Z tym, że kontemplacja i uzdrawianie emocji dotyczyć będzie oczywiście innych odczuć i zaburzeń.

Czakra serca.

czakra serca

Problemy miłosne biorą się przede wszystkim z zablokowanej czakry serca. Pamiętasz mój wpis: “Jak przyciągnąć miłość życia?“. Pisałam w nim, że trudno jest stworzyć udany związek i obdarować miłością drugą osobę, jeśli nie kochamy samych siebie! Wiele osób nie akceptuje siebie, nie szanuje. Wręcz siebie nie lubi! Jeśli polubimy samych siebie, zaakceptujemy to jacy jesteśmy, to dopiero wtedy otwieramy się na miłość innych ludzi! Jak inny mają nas pokochać, jeśli my sami siebie nie lubimy? Tak negatywną energię można z łatwością wyczuć. Pozytywne uczucia przyciągają pozytywne uczucia. Natomiast brak akceptacji i miłości przyciąga dalszy brak akceptacji i miłości, tylko że… z zewnątrz!

Pamiętam jak kiedyś robiłam masaż holistyczny mojej koleżance masażystce. Jest to jedna z nielicznych osób, jakie miałam okazje masować, które prawie nigdy nie mają napięć w ciele. Wynika to z tego, że jest bardzo zrównoważoną i świadomą osobą. Dba o ciało, umysł i duszę. Zna Prawo Przyciągania i rozwija się duchowo. Tego razu po raz pierwszy wyczułam na jej plecach napięcie. Było to na wysokości odcinka piersiowego kręgosłupa. Byłam bardzo zdziwiona, ponieważ wcześniej nie spotkałam się u niej z żadnymi napięciami. Powiedziałam jej o tym, a ona odparła: “No tak, czakra serca. Ostatnio miałam trochę problemów z przebaczeniem pewnej osobie”. Wtedy jeszcze nie interesowałam się zagadnieniem czakr, dlatego nie rozumiałam tego, co mi powiedziała. Ale teraz już rozumiem. Zobacz, świadoma osoba zawsze wie, z jakiego powodu dotyka jej choroba, bóle, czy złe samopoczucie. Potrafi powiązać problemy w ciele ze swoimi emocjami…

Kiedy pojawiają się problemy z czakrą serca?

 • Brak przebaczenie, nienawiść chowana w sercu.
 • Brak miłości i akceptacji samego siebie.
 • Złamane serce, zdrada ukochanej osoby.
 • Tkwienie w toksycznym związku.
 • Samotność. Brak dotyku, rozmowy, wsparcia innego człowieka.

Jak uleczyć czakrę serca?

 • Medytacja z wizualizacją: kolor zielony na wysokości serca, po środku klatki piersiowej.
 • Olejki eteryczne: róża, geranium, gorzka pomarańcza, bergamotka, lawenda, melisa.
 • Medytacja miłości.
 • Zielone kamienie.
 • Reszta jak w przypadku czakry pierwszej. Oczywiście z tym, że skupiamy się na innych emocjach – tych, które dotyczą czakry serca.

Czakra gardła.

czakra gardła

Jest to czakra, z którą ja mam najwięcej problemów. Chodzi o to, że zawsze odczuwałam lęk przed mówieniem o swoich uczuciach i emocjach. Ten blog, jak i prowadzenie mediów społecznościowych oraz napisanie książki stanowią dla mnie terapię. Jest to związane z moją traumą z dzieciństwa. Bałam się mówienia o duchowości oraz o tak kontrowersyjnych tematach jak Prawo Przyciągania, czy istnienie Boga. Obawiałam się wyśmiania i niezrozumienia, ponieważ spotkało mnie to niejednokrotnie w przeszłości. Czakra gardła związana jest z wyrażaniem swoich uczuć i emocji.

Jak objawia się zablokowana czakra gardła?

 • Problemy z gardłem. Na przykład: przerośnięte migdałki, częste bóle gardła, suchość w gardle, flegmy, choroby bakteryjne,.
 • Bruksizm, czyli nocne zgrzytanie zębami. Zaciśnięte mięśnie szczęki, co przekłada się również na bóle szyi i karku.
 • Pamiętasz może moją historię z dzieciństwa? Musiałam zrezygnować z gry na oboju z powodu problemów z podniebieniem i gardłem…
 • Obecnie chyba co druga kobieta ma problem z tarczyca, chorobę Hashimoto…
 • Wiele kobiet żyje w związkach, w których nie mogą powiedzieć, co naprawdę myślą… Gotują, sprzątają, zajmują się dziećmi i pracują na cały etat, nie mając nawet chwili dla siebie… Tłumią swoje emocje. Boją się powiedzieć o swoich emocjach. Czasem wybuchną gniewem, ale problem pozostaje schowany głęboko na dnie…

Jak odblokować czakrę gardła?

 • Wizualizacja z medytacją: kolor jasny niebieski, na wysokości gardła i szyi.
 • Olejki eteryczne: lawenda, rozmaryn, rumianek.
 • Pisanie i mówienie. Blog, kanał na YouTube, książka, pamiętnik, notatnik, dziennik wdzięczności…cokolwiek, aby się odblokować. Zacząć mówić, co gra Ci w duszy.
 • Reszta jak w przypadku czakry pierwszej, z tym, że koncentrujesz się na emocjach związanych z lękiem przed wyrażaniem uczuć i emocji.

Czakra trzeciego oka.

czakra trzeciego oka

Odpowiada za kontakt z intuicją. Za to, ze potrafimy postępować w zgodzie ze sobą. Słuchać swojego Wewnętrznego Przewodnika. Reagować na głos, który podpowiada nam, jak powinniśmy postępować. Wchodzisz w związek z kimś, kto od początku podświadomie wydawał Ci się niewłaściwym człowiekiem? Chciałbyś pracować w zupełnie innym miejscu, czujesz, że nienawidzisz swojej pracy, ale boisz się z niej zrezygnować? Stosujesz Prawo Przyciągania, ale nie wiesz co robić i jaką drogą podążać, gdy już wygłosisz swoją intencję/wybierzesz, czego chcesz doświadczać? W takim razie możesz mieć zablokowaną czakrę trzeciego oka.

Jak objawia się zablokowana czakra trzeciego oka?

 • Bóle zatok i migreny.
 • Nieostre widzenie.
 • Problemy na tle całego kręgosłupa.
 • Zaburzenia neurologiczne.

Jak uleczyć czakrę trzeciego oka?

 • Medytacja z wizualizacją: kolor indygo, obszar między oczami.
 • Olejki eteryczne: lawenda, drzewo sandałowe.
 • Odblokowywanie szyszynki poprzez picie napojów, jak na przykład kombucza, ocet jabłkowy rozcieńczony.
 • Reszta jak w przypadku czakry pierwszej, ale z koncentracją na emocjach związanych z brakiem zaufania do własnej intuicji.

Czakra korony.

czakra korony

Oto moje kontrowersyjne zdanie na temat życia ludzkiego: osoba, która nie uznaje istnienia Czegoś Wyższego Niż Ona Sama, nie może być szczęśliwa. Ktoś, kto nie ma połączenia z Bogiem (Wszechświatem, Wyższym Ja, Energią Źródła – nazwij tę Siłę jak chcesz) – nigdy nie doświadczy wspaniałości życia w pełni. To moja obserwacja. Uważam, że depresja (choć to oczywiście złożony psychologiczny problem) bierze się między innymi z braku połączenia ze “Źródłem”. O istnieniu “Boga” i o tym, jak go (a raczej “to”) postrzegam, pisałam już wielokrotnie, zatem nie będę się powtarzać. Myślę jednak, że czymkolwiek jest Bóg, to uznanie jego istnienia jest człowiekowi potrzebne. Zgodne z nasza naturą i celem życia na tej planecie.

Czakra korony jest zablokowana właśnie wtedy, gdy nie mamy tego połączenia. Skupiamy się zbyt na rzeczywistości 3D, zamiast 5D – na materialistycznym świecie, skoncentrowanym na konsumpcji. Ktoś kto uważa się za ateistę, nie zastanawia się nad celem swojego życia na ziemi, wierzy tylko w dogmaty (naukowe lub religijne) – zazwyczaj ma zablokowaną tę czakrę.

Jak objawia się zablokowana czakra korony?

 • Depresja.
 • Brak energii do życia, chroniczne zmęczenie.
 • Brak sensu życia.
 • Alienacja, zagubienie.
 • Uczucie, że nikt nas nie rozumie.

Jak uleczyć czakrę korony?

 • Medytacja z wizualizacją: kolor fioletowy lub biały na czubku głowy.
 • Olejki eteryczne: mięta pieprzowa, drzewo sandałowe, lotos.
 • Modlitwa, kontemplacja w intencji poznania celu swojego życia.
 • Reszta jak w przypadku czakry pierwszej, z tym, że skupiamy się na emocjach takich jak wyżej wymienione.

Czakry – podsumowanie.

Chciałam, aby ten wpis był odmienny od tych, z którymi kiedykolwiek się spotkałam. Dotyczy zatem moich subiektywnych obserwacji: osób najbliższych, przyjaciół, rodziny, czy klientek. O innych objawach zablokowanych czakr, czy sposobach ich leczenia możesz poczytać na podlinkowanych na początku wpisu stronach lub książce. Ja skupiłam się na tym, co znam z autopsji. Wydaje mi się to ciekawsze i przystępniejsze, bardziej zrozumiałe.

Dziękuję pięknie za zainteresowanie wpisem. Pozdrawiam cieplutko. Z miłością, Ula.

PS. Zapraszam serdecznie na darmowy webinar na temat Prawa Przyciągania w praktyce, który poprowadzę jutro, to jest w środę 18.11.2020r. o godz. 18. Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1lX8AYpAR

komentarzy 5

 • Michał

  Wyczekiwałem wpisu o czakrach, dziękuję !

  Pięknie to wszystko opisałaś. Mnie również zdarzyło się medytować z koncentracją na wybranych czakrach. Puszczałem sobie nagrania medytacyjne harmonizujące czakry i wyobrażałem sobie że wdycham czystą, świetlistą energię w kolorze czakry, a wydycham tą samą czakrą toksyczne emocje, które ją zanieczyściły i rozregulowały. Nie zawsze jednak miałem wrażenia fizyczne o których napisałaś, ale jednego wieczoru kiedy robiłem podobną medytację, naprawdę czułem mrowienie i wibracje na wysokościach czakr, na których się skupiałem. A na wysokości trzeciego oka czułem intensywne pulsowanie, wręcz zakrawające o ból głowy. To naprawdę działa, i fajnie wiedzieć która czakra za co jest odpowiedzialna, kiedy nad czym popracować. Super to wszystko wyjaśniłaś! 🙂 Pora więc do tego wrócić 🙂 Wpis ten zachęcił mnie do ponownej medytacji z czakrami 🙂

  Pozdrawiam serdecznie,
  Wszystkiego dobrego <3

 • Michał

  Czytam właśnie bardzo interesującą książkę, Joe Dispenza – Twoje naprzywodzone zdolności (wyd. Studio Astropsychologii)

  W jednym z rozdziałów, autor porusza temat centrów energetycznych.

  Co ciekawe, opisuje również poza siedmioma głównymi – które zna większość z nas – czakrę ósmą.

  “Ósme centrum energetyczne znajduje się około 40 centymetrów nad głową, a więc jest jedynym centrum, które nie wiąże się z żadną częścią fizycznego ciała. Egipcjanie nazywali je ka. Reprezentuje ono twój związek z kosmosem, wszechświatem, z całością. Kiedy ten ośrodek zostaje aktywowany, czujesz się godzien, by przyjmować, i to właśnie otwiera cię na głos intuicji, olśnienia, głębokie zrozumienie i kreatywny odbiór częstotliwości i informacji, które przechodzą przez twoje fizyczne ciało i mózg. Informacje te nie pochodzą ze wspomnień zgromadzonych w twoim układzie nerwowym, lecz z kosmosu, wszechświata, pola jednolitego, czy jakkolwiek nazwiemy tę siłę, większą niż my sami. Ósmy ośrodek energetyczny umożliwia nam dostęp do danych i pamięci pola kwantowego. ”

  Znalazłem również w sieci określenie “Czakra kronik Akaszy”, albo “czakra karmy”.

  Ula, czy kiedykolwiek się już z tym spotkałaś?
  I czy pracowałaś kiedyś z tą ósmą czakrą np, podczas medytacji?

  • Urszula Falkowska

   Cześć Michał! Słyszałam o ósmej czakrze. Niektórzy też nazywają aurę ósmą czakrą. Ale wydaje mi się, że to tylko “słowa”, “schematy”. My ludzie lubimy wszystko szufladkować, robić definicje 🙂 A przeciez to, co opisuje Joe Dispenza jako ósma czakra to połączenie czakry szóstej i siódmej. Czakra trzeciego oka to intuicja, a korony – połączenie z Wszechświatem/Bogiem. Pracuję każdego dnia nad “ósma czakrą”, ponieważ joga kundalini właśnie na tym polega, że otwiera to połączenie. Odblokowuje wszystkie 7 czakr i wtedy dzieją się cuda. Odkąd weszłam “głębiej” w jogę kundalini doświadczam niesamowitych rzeczy każdego dnia. Czuję to połączenie, czuję, że mogę czytać w “kronikach Akaszy”, mogę w każdej chwili “poczuć” połączenie z Bogiem. Mam wysokie wibracje, olśnienia, połączenia z intuicją. I coś jeszcze, co trudno opisać i nie będę tego opisywać chyba na blogu, bo to jest jedno z doznań, które trzeba samemu poczuć, aby je zrozumieć. Ty i kilka innych osób zapewne wiedziałoby o co chodzi, ale osoby, które nigdy nie otworzyły 7 czakry mogłyby odebrac to jako brak pokory, nieskromność, totalny odlot dziwaka 🙂 A zatem – chodzi o poczucie, że “jestem dobrem i światłem. Jestem tym samym co Bóg. I każdy człowiek tym jest.” To jest jednocześnie bezwarunkowa miłość do każdego człowieka. Miłość w kontekście dobroci, troski, zrozumienia i nieosądzania. Poczucie, że ta Boska energia wypełnia mnie, płynie. Uzdrawia, powoduje radość i wdzięczność. Jednym zdaniem – całkowite, stuprocentowe połączenie z Bogiem. Nie wiem, czy to oświecenie. Raczej nie, bo oświecenie to pernamentny stan. A ja nie mam tego oczywiście przez cały czas. Czasem przez cały dzień, a czasem przez kilka godzin. Ale czuję, że dzieje się magia.

   A wracając do Kronik Akaszy. Czytałam ostatnio na ten temat książkę. Jednak nie opisuję jej na blogu, bo mnie nie urzekła 🙂 Jest to właśnie ta “zewnętrzna matryca”, to co było, jest i będzie. Zbiór wszytskich informacji we Wszechświecie, zewnętrzna mądrość, z której możemy czerpać. Czyli właśnie to, co ja nazywam Bogiem. I to, co umożliwia nam korzystanie z Prawa Przyciągania. Myślę, że każdy jest w stanie pobierać informacje z Księgi Akaszy. Trzeba się po prostu na to otworzyć. Chcieć. Jak poprosimy, to Siła Wyższa poprowadzi nas w taki sposób, abyśmy pootwierali zablokowane czakry i mogli poczuć to niesamowite “połączenie”. Ja poprosiłam o prowadzenie, powiedziałam “jestem gotowa, prowadź mnie, chcę realizować swoje powołanie”. I dostałam jogę kundalini 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.