feminizm
Nauka,  Szczęście

Feminizm to nie obciach, ale wolność i rozwój osobisty.

Feminizm jest dobry. Twój rozwój osobisty i duchowy zaczyna się tam, gdzie kończy się decydowanie innych za Ciebie. Feminizm to umiejętność rozpoznawania swoich potrzeb. Pewność siebie oraz kontakt z Twoim wnętrzem. Twoja kobiecość, siła, ale również ten rodzaj wrażliwości, który każe Ci podążać za głosem serca. Możliwość decydowania o tym, jak potoczy się Twoje życie. To zauważenie siebie. Tego, że jesteś ważna i wartościowa.

Dzięki babkom, które na początku XIX w. miały odwagę powiedzieć to, co czują jesteśmy teraz wolne! A wolność to jedna z najważniejszych wartości w życiu. Możemy wybrać sobie pracę, partnera, zainteresowania. Decydować, czy chcemy mieć dzieci. Czy wolimy poświecić się rodzinie, a może czemuś zupełnie innemu. Milion wyborów, których nie miały kobiety jeszcze sto lat temu. Mało tego, nawet nasze babcie i matki nie miały takiej wolności, jaką my mamy obecnie.

Feminizm to jest nie określony typ kobiety.

feminizm to wybór decydowania o sobie

Kiedy słyszę z ust kobiety zdanie typu: „Tylko nie myśl, że jestem jakąś tam feministką!” to jest mi przykro. Jak kobieta może wypierać się wolności? Ja wiem, że być może współczesne feministki kojarzą się z nieogolonymi nogami i krótkimi fryzurami. Z krzykiem, kłótliwością i brakiem wrażliwości. Ale to wstrętny stereotyp.

Feminizm to wybór – chcesz golić nogi – rób to. Nie chcesz – też spoko. Wegetarianizm? Nie ma problemu. Gotuj sobie, na co masz ochotę. Lubisz makijaż? Maluj się. Wolisz siebie nieumalowaną? Proszę bardzo. Nie utożsamiaj feminizmu z jakimś określonym typem wyglądu. Ja jestem feministką, a golę nogi, mam długie włosy i codziennie się delikatnie maluję. Feminizm to nie określony typ wyglądu ani charakteru, ale zgoda na to, abyś Ty decydowała o sobie sama. A wszyscy inni o sobie.

Jesteś ważna i wartościowa.

feminizm wybór wolność

Dlaczego postanowiłam podjąć ten temat? Ponieważ chcę, aby każda kobieta, która czyta mojego bloga poczuła, jak wielka moc w niej drzemie. Jesteś ważna i wartościowa.

  • Masz prawo do czasu dla siebie. Oczywiście, to ważne, aby pomagać i dawać miłość innym. Jednak nie możesz poświęcać siebie kosztem drugiego człowieka. Ponieważ nieszczęśliwa osoba nie da szczęścia innym. Ważna jest równowaga. Jeśli postawisz na swój rozwój osobisty, to przysłużysz się rodzinie i przyjaciołom dużo bardziej, niż będąc przytłoczona i zmęczona. Znajdź czas na medytację, kontemplację, masaż, ciepłą kąpiel lub ćwiczenia. Cokolwiek. Chociaż godzinę dziennie.
  • Masz w sobie ogromną moc. Nam, kobietom dużo łatwiej jest usłyszeć głos intuicji niż mężczyznom. Jesteśmy wrażliwe, uczuciowe, potrafimy odczytywać emocje innych. Często po prostu wiemy, że coś jest prawdą. Czujemy, co powinnyśmy w danym momencie zrobić. Potrafimy współczuć, bezinteresownie kochać. Mężczyźni oczywiście również to potrafią. Ale nie od dziś wiadomo, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. To, co kiedyś było brane za naszą słabość, obecnie może być naszą największą mocą. Nasza emocjonalność to nasz największy skarb. Możemy łatwo nauczyć się stosowania Prawa Przyciągania. Bez problemu nawiązać kontakt ze swoim wnętrzem. Pewnie nie bez powodu Dalajlama powiedział, że w przyszłym wcieleniu chciałby być kobietą 🙂

Miłość.

miłość

Jesteś samotna? Chciałabyś znaleźć miłość życia? Mężczyzna i kobieta są jak Yin i Yang. (Jeśli jesteś osobą homoseksualną, to prawdopodobnie jedna osoba z Twojego związku jest/będzie miała w sobie więcej pierwiastka męskiego Yang, a druga kobiecego Yin). Uzupełniamy się. Zawsze jedna osoba w związku jest bardziej racjonalna, druga bardziej emocjonalna. Jedna bardziej stateczna, druga zmienna. Spokojna kontra wybuchowa. Jeśli zaakceptujesz i pokochasz siebie taką jaką jesteś oraz rozpoznasz te cechy w sobie, to łatwiej Ci będzie znaleźć „drugą połówkę”. Stanie się to intuicyjnie. Po prostu coś Was do siebie przyciągnie. Ale nie możesz udawać kogoś, kim nie jesteś. Nie oszukuj swojego prawdziwego „ja”. Nie daj innym podejmować wyborów za Ciebie. Bądź autentyczna. Feminizm to właśnie świadomość tego, jaka jesteś.

Więcej o tym, jak przyciągnąć miłość stosując Prawo Przyciągania, pisałam na przykład w tym wpisie.

Wspierajmy się!

Kobietki proszę Was! Musimy się wspierać! Nie obgaduj koleżanek. Nie krytykuj, nie plotkuj, nie oceniaj. Niech każda z nas żyje tak jak chce. Twoja koleżanka nie chce mieć dzieci? To jest ok! Możesz jej nie rozumieć, ale wesprzyj ją w tej decyzji! (Tak na marginesie – ciekawy punkt widzenia na ten temat przedstawia blog www.bezdzietnik.pl. Dzięki niemu łatwiej jest zrozumieć inny punkt widzenia). Twoja przyjaciółka postanowiła całkowicie poświęcić się rodzinie i dzieciom? Ma do tego prawo! Ponieważ każda z nas jest inna i ma swoją drogę życiową. I uważam, że to jest cudowne. Nie musisz rozumieć wyborów innych kobiet. Ale bądźmy dla siebie dobre. Ponieważ feminizm to uszanowanie wyborów innych kobiet.

Siostry – feminizm jest super!

Siostry moje 🙂 Piękne, wrażliwe dusze. Bądźmy feministkami. Nie wstydźmy się naszej kobiecości. Wrażliwości, intuicyjności, emocjonalności. Dbajmy o siebie. Nie mów, że nie masz czasu na ćwiczenia i gotowanie tylko dla siebie. Przecież Ty jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu. Pokochaj siebie, a zobaczysz, jak wszystko zacznie się układać. Masz prawo do własnych wyborów, do podążania własną ścieżką.

A Wy, mężczyźni – kochajcie swoje kobiety. Szanujcie ich wolność, wybory. Ponieważ w ten sposób uczynimy ten świat lepszym.

Z miłością, Ula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.